OCTOBER 6 & 7

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VOLUNTEER HOANG,HUGH WALSH,CONNOR
ALTAR SERVER VOLUNTEER HOANG,HAILEY WALSH,ALLIE
ALTAR SERVER BOLTON,ANDREW MANNING,ANNA LEE
ALTAR SERVER BOLTON,ABI PIGOTT,SAMANTHA
CAPT. & SACRISTAN BRANDENBURG,BARBARA ANTHONY,MARY WALSH,AMY
EXTRAORDINARY MINISTER NECAISE,YVONNE DARRING,JERRY WALSH,VAN
EXTRAORDINARY MINISTER NECAISE,JIMMY ANTHONY,FRANK MANNING,RICARDA
EXTRAORDINARY MINISTER GARRIZ,ANGIE KARAMOVIC,TIFFANY TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER BLAIS,PAUL BOLTON,MARGIE PERRY,MICHAEL
EXTRAORDINARY MINISTER PRISCO,TONY NELSON,LARRY WALSTON,LAUREN
EXTRAORDINARY MINISTER COLLINS,CHERYL
EXTRAORDINARY MINISTER BAKER,JANE
LECTOR PENNINGTON,MARY JANE LERSCH,MICHELE LARKIN,LESLIE
LECTOR HATCH,RICHARD BOLTON,PATRICK HOLIFIELD,DONNA
USHER MCCUSKER,ED SMITHERMAN,MIKE MCKAY,RANDY
USHER GARRIZ,CHRIS HAINES,LISA WITTMAN,RICK
USHER VOLUNTEER HAINES,JIM SIMMONS,KIM
USHER GLASSEN,A.J. RAMSEY,DALLAS

OCTOBER 13 & 14

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER GRAY,HEAVEN NAMENIUK,SAM WAKEFIELD,SLOANE
ALTAR SERVER VOLUNTEER NAMENIUK,ZACH HANTOUCHE,DAVID
ALTAR SERVER QUIATSON,JERRARD PURDY,VICTORIA
ALTAR SERVER O’HARA,RYAN PURDY,SPENCER
CAPT. & SACRISTAN MURRAY,JAN WATSON,DENNIS WAKEFIELD,VICKI
EXTRAORDINARY MINISTER WALDRON,PAT WHITE,MARIA YARBROUGH,SUSIE
EXTRAORDINARY MINISTER JAET,JOYCE NAMENIUK,RICK REID,SLADE
EXTRAORDINARY MINISTER JOHNSON,LYNN POCASE,PAUL PICCINI,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER HALE,DOLORES POCASE,BARBARA CULP,MARY
EXTRAORDINARY MINISTER TOMINO,MICHELLE KRICK,LACI HOLDEN,MAILA
EXTRAORDINARY MINISTER HOLDEN,NICK
EXTRAORDINARY MINISTER BOYD,MARYBETH
LECTOR ROBERTS,KATHRYN REYNOLDS,SALLY PICCINI,DANTE
LECTOR GARRONE,PETE KOON-MAGNIN,SARAH SERGEANT,LAURA
USHER TOMINO,DONALD RICHIE,CHRISTINA WAKEFIELD,BILL
USHER GILMORE,LONNIE BAKER,TERRI MCLEAN,CAROL
USHER GILMORE,THERESE STAFFORD,ROBIN WALSH,BRYSON
USHER RIGBY,RUSSELL SCHOCK,J

OCTOBER 20 & 21

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER CHAMPAGNE,ALLIE KEEGAN,JOSEPH PICARELLA,JOSHUA
ALTAR SERVER VOLUNTEER BEAN,JACK LYONS,MARY MICHAEL
ALTAR SERVER VALENZUELA,JAREN LYONS,OLIVER
ALTAR SERVER HEALY,BRIANNA DOMINGO,JOHN
CAPT. & SACRISTAN BRANDENBURG,BARBARA CHAPMAN,LORRAINE DUNAWAY,JO
EXTRAORDINARY MINISTER MCLAUGHLIN,KAY BALDY,MAUREEN DUNAWAY,DANNY
EXTRAORDINARY MINISTER RENEMAN,ANNE WILLIAMS,JOHN HUNTER,JACQUELINE
EXTRAORDINARY MINISTER RENEMAN,JERRY KEEGAN,PETER NELSON,PAM
EXTRAORDINARY MINISTER PINEDA,LOU KEEGAN,JUDY NELSON,CHUCK
EXTRAORDINARY MINISTER ALLISON,MARY BETH RAJTEROWSKI,LAVERNE ARMSTRONG,MISCHA
EXTRAORDINARY MINISTER ARMSTRONG,DAVID
EXTRAORDINARY MINISTER GALE,MARTA
LECTOR DEAN,SUSAN SCHUBERT,KARINA RETTIG,EILEEN
LECTOR HOLDERFIELD,BRENDA LICARI,AIDAN ADAMS,JUDY
USHER SARUBIN,HEIDE RAJTEROWSKI,TAD WALSTON,PAT
USHER VOLUNTEER HEALY,EMERSON RAMSEY,DALLAS
USHER GARRIZ,CHRIS HOLT,BERNIE SIMMONS,KIM
USHER VOLUNTEER WITTMAN,RICK

OCTOBER 27 & 28

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VOLUNTEER HOANG,HAILEY DEARMAN,CALLIE
ALTAR SERVER VOLUNTEER HOANG,HUGH DEARMAN,GABRIEL
ALTAR SERVER O’HARA,RYAN WAKEFIELD,SLOANE
ALTAR SERVER QUIATSON,JERRARD YEAKEL,BEN
CAPT. & SACRISTAN TOMLINSON,JOE GLASSEN,A.J. TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER BLACKWELL,RUBY FARMER,DEBORAH STRICKLAND,MICHAEL
EXTRAORDINARY MINISTER HOWELL,LUCY HAAS,MICHELLE WAKEFIELD,VICKI
EXTRAORDINARY MINISTER CRANE,SANDRA STEVENS,PHILIP RIORDAN,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER DOHM,NELL STEVENS,HOPE MCCALL,MELINDA
EXTRAORDINARY MINISTER WELCH,MARY SMITHERMAN,MIKE CHAPPELL,CELESTINE
EXTRAORDINARY MINISTER TIDWELL,CATHY
EXTRAORDINARY MINISTER BAKER,JANE
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY HARRELL,LISA ORTIZ,JUAN
LECTOR GUNKEL,BILL REINHARDT,BECCA ORTIZ,TONI
USHER MCCUSKER,ED HAINES,JIM WAKEFIELD,BILL
USHER GILMORE,THERESE HAINES,LISA MCKAY,RANDY
USHER GILMORE,LONNIE ANTHONY,FRANK SCHOCK,J
USHER RIGBY,RUSSELL WALSH,BRYSON

NOVEMBER 3 & 4

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER CHAMPAGNE,ALLIE ALEXANDER,JONAH PIGOTT,SAMANTHA
ALTAR SERVER VOLUNTEER HEALY,EMERSON PURDY,SPENCER
ALTAR SERVER HEALY,BRIANNA PURDY,VICTORIA
ALTAR SERVER VALENZUELA,JAREN DYESS,MICHAEL
CAPT. & SACRISTAN MURRAY,JAN STAFFORD,ROBIN GALE,MARTA
EXTRAORDINARY MINISTER MARECKI,FRANCES SULLIVAN,MONICA COLLINS,CHERYL
EXTRAORDINARY MINISTER COOLEY,CAROL NEIDHARDT,JULIE WALSTON,LAUREN
EXTRAORDINARY MINISTER PRISCO,TONY STANLEY,DEE ANN PERRY,MICHAEL
EXTRAORDINARY MINISTER FAGGARD,KATHY GARRAWAY,JAY YARBROUGH,SUSIE
EXTRAORDINARY MINISTER GARRIZ,ANGIE SMITH,LINDA BOYD,MARYBETH
EXTRAORDINARY MINISTER HOLDEN,NICK
EXTRAORDINARY MINISTER HOLDEN,MAILA
LECTOR PENNINGTON,MARY JANE ALEXANDER,JAMES HOLIFIELD,DONNA
LECTOR MARECKI,CHESTER O’ROURKE,JOHN LARKIN,LESLIE
USHER TOMINO,DONALD BAKER,TERRI MCLEAN,CAROL
USHER SUMMERSON,SHARI RICHIE,CHRISTINA WITTMAN,RICK
USHER SARUBIN,HEIDE REYNOLDS,SALLY SIMMONS,KIM
USHER GARRIZ,CHRIS RAMSEY,DALLAS

NOVEMBER 10 & 11

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VOLUNTEER SANGILAN,LOUIE DOMINGO,JOHN
ALTAR SERVER VOLUNTEER BEAN,JACK LYONS,OLIVER
ALTAR SERVER QUIATSON,JERRARD LYONS,MARY MICHAEL
ALTAR SERVER O’HARA,RYAN YEAKEL,BEN
CAPT. & SACRISTAN WALDRON,PAT ANTHONY,MARY DUNAWAY,DANNY
EXTRAORDINARY MINISTER BLACKWELL, RUBY SANGILAN,MARIA SERGEANT,LAURA
EXTRAORDINARY MINISTER TOMLINSON,TERRI ANTHONY,FRANK CULP,MARY
EXTRAORDINARY MINISTER TOMLINSON,JOE O’HARA,NINA PICCINI,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER GILMORE,LONNIE MILLS,BETTY REID,SLADE
EXTRAORDINARY MINISTER GILMORE,THERESE SACRAMONA,MAUREEN DUNAWAY,JO
EXTRAORDINARY MINISTER NELSON,CHUCK
EXTRAORDINARY MINISTER NELSON,PAM
LECTOR GARRONE,PETE LERSCH,MICHELE PICCINI,DANTE
LECTOR ROBERTS,KATHRYN KOON-MAGNIN,SARAH ADAMS,JUDY
USHER RICHIE,CHRISTINA POCASE,PAUL WALSTON,PAT
USHER VOLUNTEER RIGBY,RUSSELL WALSH,BRYSON
USHER MCCUSKER,ED RAJTEROWSKI,TAD SCHOCK,J
USHER GLASSEN,A.J. MCKAY,RANDY

NOVEMBER 17 & 18

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER GRAY,HEAVEN HOANG,HUGH MANNING,ANNA LEE
ALTAR SERVER ROWE,MORGAN HOANG,HAILEY PICARELLA,JOSHUA
ALTAR SERVER VALENZUELA,JAREN WAKEFIELD,SLOANE
ALTAR SERVER NAMENIUK,SAM DYESS,MICHAEL
CAPT. & SACRISTAN BRANDENBURG,BARBARA WATSON,DENNIS WAKEFIELD,VICKI
EXTRAORDINARY MINISTER WILSON,ELVIA NELSON,LARRY MANNING,RICARDA
EXTRAORDINARY MINISTER GRAY,MONIQUE MAGNIN,JACOB HUNTER,JACQUELINE
EXTRAORDINARY MINISTER ROWE,JENNIFER KARAMOVIC,TIFFANY TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER HAAS,MICHELLE WILLIAMS,CHERYL BAKER,JANE
EXTRAORDINARY MINISTER CRANE,SANDRA SCHUBERT,KARINA TIDWELL,CATHY
EXTRAORDINARY MINISTER CHAPPELL,CELESTINE
EXTRAORDINARY MINISTER RIORDAN,KELLY
LECTOR HATCH,RICHARD LICARI,AIDAN RETTIG,EILEEN
LECTOR HOLDERFIELD,BRENDA HARRELL,LISA YARBROUGH,SUSIE
USHER TOMINO,DONALD GARRIZ,CHRIS WAKEFIELD,BILL
USHER SARUBIN,HEIDE HOLT,BERNIE RAMSEY,DALLAS
USHER VOLUNTEER REYNOLDS,SALLY SIMMONS,KIM
USHER RICHIE,CHRISTINA WITTMAN,RICK

NOVEMBER 24 & 25

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VOLUNTEER O’HARA,RYAN WALSH,ALLIE
ALTAR SERVER VOLUNTEER QUIATSON,JERRARD WALSH,CONNOR
ALTAR SERVER BEAN,JACK PURDY,VICTORIA
ALTAR SERVER ALEXANDER,JONAH PURDY,SPENCER
CAPT. & SACRISTAN MURRAY,JAN GLASSEN,A.J. WALSH,VAN
EXTRAORDINARY MINISTER JAET,JOYCE KRICK,LACI WALSH,AMY
EXTRAORDINARY MINISTER BLAIS,PAUL STEWART,FRANCES MCCALL,MELINDA
EXTRAORDINARY MINISTER PINEDA,LOU CHAPMAN,LORRAINE GALE,MARTA
EXTRAORDINARY MINISTER RENEMAN,JERRY CHAPMAN,ALEX HOLDEN,MAILA
EXTRAORDINARY MINISTER RENEMAN,ANNE RAJTEROWSKI,LAVERNE HOLDEN,NICK
EXTRAORDINARY MINISTER BOYD,MARYBETH
EXTRAORDINARY MINISTER PERRY,MICHAEL
LECTOR DEAN,SUSAN HAINES,JIM ORTIZ,TONI
LECTOR WELCH,MARY REINHARDT,BECCA ORTIZ,JUAN
USHER GILMORE,THERESE RAJTEROWSKI,TAD MCLEAN,CAROL
USHER GILMORE,LONNIE HAINES,LISA MCKAY,RANDY
USHER RICHIE,CHRISTINA BAKER,TERRI SCHOCK,J
USHER STAFFORD,ROBIN WALSH,BRYSON

DECEMBER 1 & 2

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VO,SARAH NAMENIUK,ZACH DEARMAN,GABRIEL
ALTAR SERVER CHAMPAGNE,ALLIE NAMENIUK,SAM DEARMAN,CALLIE
ALTAR SERVER KEEGAN,JOSEPH PIGOTT,SAMANTHA
ALTAR SERVER HEALY,BRIANNA YEAKEL,BEN
CAPT. & SACRISTAN VO,KIM WATSON,DENNIS TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER JOHNSON,LYNN POCASE,BARBARA WALSTON,LAUREN
EXTRAORDINARY MINISTER MCLAUGHLIN,KAY NAMENIUK,RICK COLLINS,CHERYL
EXTRAORDINARY MINISTER DOHM,NELL WHITE,MARIA REID,SLADE
EXTRAORDINARY MINISTER HOWELL,LUCY KEEGAN,JUDY PICCINI,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER BLACKWELL,RUBY KEEGAN,PETER CULP,MARY
EXTRAORDINARY MINISTER YARBROUGH,SUSIE
EXTRAORDINARY MINISTER RIORDAN,KELLY
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY O’ROURKE,JOHN LARKIN,LESLIE
LECTOR GUNKEL,BILL KOON-MAGNIN,SARAH HOLIFIELD,DONNA
USHER TOMINO,DONALD HEALY,EMERSON WITTMAN,RICK
USHER SARUBIN,HEIDE ANTHONY,FRANK SIMMONS,KIM
USHER GARRIZ,CHRIS RIGBY,RUSSELL RAMSEY,DALLAS
USHER HOLT,BERNIE WAKEFIELD,BILL

DECEMBER 8 & 9

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VOLUNTEER ALEXANDER,JONAH LYONS,MARY MICHAEL
ALTAR SERVER VOLUNTEER VALENZUELA,JAREN LYONS,OLIVER
ALTAR SERVER HOANG,HAILEY DOMINGO,JOHN
ALTAR SERVER HOANG,HUGH HANTOUCHE,DAVID
CAPT. & SACRISTAN TOMLINSON,JOE ANTHONY,MARY WAKEFIELD,VICKI
EXTRAORDINARY MINISTER FAGGARD,KATHY WILLIAMS,JOHN STRICKLAND,MICHAEL
EXTRAORDINARY MINISTER PRISCO,TONY BALDY,MAUREEN ADAMS,JUDY
EXTRAORDINARY MINISTER COOLEY,CAROL HARRELL,LISA NELSON,PAM
EXTRAORDINARY MINISTER MARECKI,FRANCES SMITHERMAN,MIKE NELSON,CHUCK
EXTRAORDINARY MINISTER TOMLINSON,TERRI HAAS,MICHELLE SERGEANT,LAURA
EXTRAORDINARY MINISTER CHAPPELL,CELESTINE
EXTRAORDINARY MINISTER TIDWELL,CATHY
LECTOR PENNINGTON,MARY JANE ALEXANDER,JAMES DUNAWAY,DANNY
LECTOR MARECKI,CHESTER LERSCH,MICHELE DUNAWAY,JO
USHER MCCUSKER,ED REYNOLDS,SALLY WALSTON,PAT
USHER GILMORE,LONNIE RICHIE,CHRISTINA WALSH,BRYSON
USHER GILMORE,THERESE GLASSEN,A.J. SCHOCK,J
USHER STAFFORD,ROBIN MCKAY,RANDY

DECEMBER 15 & 16

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VOLUNTEER BEAN,JACK PICARELLA,JOSHUA
ALTAR SERVER VOLUNTEER QUIATSON,JERRARD MANNING,ANNA LEE
ALTAR SERVER O’HARA,RYAN PURDY,SPENCER
ALTAR SERVER HEALY,EMERSON PURDY,VICTORIA
CAPT. & SACRISTAN MURRAY,JAN CHAPMAN,LORRAINE GALE,MARTA
EXTRAORDINARY MINISTER NECAISE,YVONNE STEVENS,HOPE BAKER,JANE
EXTRAORDINARY MINISTER NECAISE,JIMMY STEVENS,PHILIP HUNTER,JACQUELINE
EXTRAORDINARY MINISTER HOLDERFIELD,BRENDA FARMER,DEBORAH MANNING,RICARDA
EXTRAORDINARY MINISTER BRANDENBURG,BARBARA GARRAWAY,JAY PERRY,MICHAEL
EXTRAORDINARY MINISTER HALE,DOLORES STANLEY,DEE ANN BOYD,MARYBETH
EXTRAORDINARY MINISTER HOLDEN,NICK
EXTRAORDINARY MINISTER HOLDEN,MAILA
LECTOR ROBERTS,KATHRYN SCHUBERT,KARINA PICCINI,DANTE
LECTOR HATCH,RICHARD LICARI,AIDAN RETTIG,EILEEN
USHER GARRIZ,CHRIS BAKER,TERRI MCLEAN,CAROL
USHER SARUBIN,HEIDE HAINES,JIM RAMSEY,DALLAS
USHER SUMMERSON,SHARI HAINES,LISA SIMMONS,KIM
USHER HOLT,BERNIE WITTMAN,RICK

DECEMBER 22 & 23

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER ROWE,MORGAN HOANG,HUGH WAKEFIELD,SLOANE
ALTAR SERVER VO,SARAH HOANG,HAILEY YEAKEL,BEN
ALTAR SERVER VALENZUELA,JAREN HANTOUCHE,DAVID
ALTAR SERVER NAMENIUK,ZACH DYESS,MICHAEL
CAPT. & SACRISTAN VO,KIM WATSON,DENNIS WAKEFIELD,VICKI
EXTRAORDINARY MINISTER WALDRON,PAT NEIDHARDT,JULIE ADAMS,JUDY
EXTRAORDINARY MINISTER TOMINO,MICHELLE SULLIVAN,MONICA MCCALL,MELINDA
EXTRAORDINARY MINISTER ROWE,JENNIFER SACRAMONA,MAUREEN TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER WELCH,MARY MILLS,BETTY RIORDAN,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER PINEDA,LOU O’HARA,NINA YARBROUGH,SUSIE
EXTRAORDINARY MINISTER CULP,MARY
EXTRAORDINARY MINISTER PICCINI,KELLY
LECTOR DEAN,SUSAN REINHARDT,BECCA ORTIZ,JUAN
LECTOR GUNKEL,BILL GLASSEN,A.J. ORTIZ,TONI
USHER TOMINO,DONALD RIGBY,RUSSELL WAKEFIELD,BILL
USHER GILMORE,THERESE ANTHONY,FRANK MCKAY,RANDY
USHER GILMORE,LONNIE STAFFORD,ROBIN SCHOCK,J
USHER RAJTEROWSKI,TAD WALSH,BRYSON

DECEMBER 29 & 30

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER GRAY,HEAVEN HEALY,BRIANNA WALSH,CONNOR
ALTAR SERVER VOLUNTEER O’HARA,RYAN WALSH,ALLIE
ALTAR SERVER QUIATSON,JERRARD DEARMAN,CALLIE
ALTAR SERVER BEAN,JACK DEARMAN,GABRIEL
CAPT. & SACRISTAN TOMLINSON,JOE ANTHONY,MARY GALE,MARTA
EXTRAORDINARY MINISTER GRAY,MONIQUE SMITH,LINDA WALSH,VAN
EXTRAORDINARY MINISTER ARMSTRONG,DAVID WAGNER,JOE WALSH,AMY
EXTRAORDINARY MINISTER ARMSTRONG,MISCHA WILLIAMS,CHERYL COLLINS,CHERYL
EXTRAORDINARY MINISTER ALLISON,MARY BETH KARAMOVIC,TIFFANY WALSTON,LAUREN
EXTRAORDINARY MINISTER BLAIS,PAUL MAGNIN,JACOB TIDWELL,CATHY
EXTRAORDINARY MINISTER CHAPPELL,CELESTINE
EXTRAORDINARY MINISTER SERGEANT,LAURA
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY O’ROURKE,JOHN HOLIFIELD,DONNA
LECTOR MURRAY,JAN REYNOLDS,SALLY LARKIN,LESLIE
USHER MCCUSKER,ED HEALY,EMERSON WALSTON,PAT
USHER SUMMERSON,SHARI RICHIE,CHRISTINA WITTMAN,RICK
USHER SARUBIN,HEIDE GARRIZ,CHRIS SIMMONS,KIM
USHER SMITHERMAN,MIKE RAMSEY,DALLAS