January 6th & 7th 2018





Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VO,SARAH KRICK,EMMA PICARELLA,JOSHUA
ALTAR SERVER ROWE,MORGAN ROMANOS,JOHN DYESS,MICHAEL
ALTAR SERVER O’HARA,RYAN DOMINGO,JOHN
ALTAR SERVER KEEGAN,JOSEPH MANNING,ANNA LEE
CAPT. & SACRISTAN MURRAY,JAN HOLUB,DIANE DUNAWAY,DANNY
EXTRAORDINARY MINISTER JAET,JOYCE HAAS,MICHELLE MANNING,RICARDA
EXTRAORDINARY MINISTER COOLEY,CAROL O’HARA,NINA MCCALL,MELINDA
EXTRAORDINARY MINISTER BLACKWELL,RUBY SACRAMONA,MAUREEN REID,SLADE
EXTRAORDINARY MINISTER HALE,DOLORES MCADAM,NICOLE RIORDAN,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER FAGGARD,KATHY WAGNER,JOE NELSON,PAM
EXTRAORDINARY MINISTER NELSON,CHUCK
EXTRAORDINARY MINISTER DUNAWAY,JO
LECTOR PENNINGTON,MARY JANE LERSCH,MICHELE RETTIG,EILEEN
LECTOR WELCH,MARY LICARI,AIDAN LARKIN,LESLIE
USHER HACKER,FRANK KRICK,JASON LYONS,TINA
USHER SARUBIN,HEIDE RAJTEROWSKI,TAD SCHOCK,J
USHER MYERS,NORA BAKER,TERRI WALSH,BRYSON
USHER RIGBY,RUSSELL MCLEAN,CAROL
January 13th & 14th 2018


   


   


   


Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER NENO,SAMMIE HEALY,BRIANNA WALSH,CONNOR
ALTAR SERVER NENO,SOPHIE HEALY,EMERSON WALSH,ALLIE
ALTAR SERVER GRIFFITH,JACKSON MARTINEZ,JORGE
ALTAR SERVER QUIATSON,JERRARD MARTINEZ,VIOLETTE
CAPT. & SACRISTAN BRANDENBURG,BARBARA WATSON,DENNIS WALSH,VAN
EXTRAORDINARY MINISTER PINEDA,LOU CHAPMAN,LORRAINE WALSH,AMY
EXTRAORDINARY MINISTER MARECKI,FRANCES CHAPMAN,ALEX TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER PUKAC,RON WHITE,MARIA GAPUD,STEPHANIE
EXTRAORDINARY MINISTER PUKAC,JUDY STEVENS,PHILIP HOLDEN,MAILA
EXTRAORDINARY MINISTER TOMINO,MICHELLE STEVENS,HOPE HOLDEN,NICK
EXTRAORDINARY MINISTER CULP,MARY
EXTRAORDINARY MINISTER WALSTON,LAUREN
LECTOR MARECKI,CHESTER O’ROURKE,JOHN GAPUD,ALBERT
LECTOR GARRONE,PETE KOON-MAGNIN,SARAH HOLIFIELD,DONNA
USHER TOMINO,DONALD HAINES,LISA WALSTON,PAT
USHER MCCUSKER,ED HAINES,JIM WITTMAN,RICK
USHER RICHIE,CHRISTINA POCASE,PAUL SIMMONS,KIM
USHER DIONNE,DILLAN RAMSEY,DALLAS
January 20th & 21st  2018





Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER CHAMPAGNE,ALLIE SANGILAN,LOUIE DEARMAN,CALLIE
ALTAR SERVER ROWE,MORGAN NAMENIUK,ZACH DEARMAN,GABRIEL
ALTAR SERVER NAMENIUK,SAM PURDY,SPENCER
ALTAR SERVER LEYBLE,JERIEL PURDY,VICTORIA
CAPT. & SACRISTAN WALDRON,PAT STAFFORD,ROBIN BOYD,JAY
EXTRAORDINARY MINISTER BLAIS,PAUL SANGILAN,MARIA BOYD,MARYBETH
EXTRAORDINARY MINISTER BLAIS,SHEILA ALEKSANDROVA,KARINA COLLINS,CHERYL
EXTRAORDINARY MINISTER PRISCO,TONY SMITHERMAN,MIKE BAKER,JANE
EXTRAORDINARY MINISTER FLEEK,BLU NAMENIUK,RICK SERGEANT,LAURA
EXTRAORDINARY MINISTER GARRIZ,ANGIE POCASE,BARBARA CHAPPELL,CELESTINE
EXTRAORDINARY MINISTER ADAMS,JUDY
EXTRAORDINARY MINISTER GALE,MARTA
LECTOR ROBERTS,KATHRYN HARRELL,LISA CRENSHAW,JENNIFER
LECTOR DEAN,SUSAN REYNOLDS,SALLY ORTIZ,TONI
USHER GILMORE,LONNIE HOLT,BERNIE MCLEAN,CAROL
USHER GILMORE,THERESE RIGBY,RUSSELL WALSH,BRYSON
USHER SARUBIN,HEIDE BAKER,TERRI SCHOCK,J
USHER RAJTEROWSKI,TAD VOLUNTEER
January 27th & 28th  2018





Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER NENO,SAMMIE HOANG,HAILEY YEAKEL,BEN
ALTAR SERVER NENO,SOPHIE HOANG,HUGH HANTOUCHE,JOSEPH
ALTAR SERVER BEAN,JACK HANTOUCHE,DAVID
ALTAR SERVER VALENZUELA,JAREN HEAD,ARIANA
CAPT. & SACRISTAN MURRAY,JAN TRAN,FRANCIS WAKEFIELD,VICKI
EXTRAORDINARY MINISTER MCLAUGHLIN,KAY MILLER,KEITH RIORDAN,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER JOHNSON,LYNN NEIDHARDT,JULIE REID,SLADE
EXTRAORDINARY MINISTER RENEMAN,JERRY STANLEY,DEE ANN MCCALL,MELINDA
EXTRAORDINARY MINISTER RENEMAN,ANNE KARAMOVIC,TIFFANY MANNING,RICARDA
EXTRAORDINARY MINISTER NENO,PATRICIA ANTHONY,MARY WALSTON,LAUREN
EXTRAORDINARY MINISTER CULP,MARY
EXTRAORDINARY MINISTER TOTH,HANK
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY HAINES,JIM HESLEY-HEAD,BOBBIE
LECTOR HOLDERFIELD,BRENDA REINHARDT,BECCA YARBROUGH,SUSIE
USHER VOLUNTEER MILLER,DAKOTA RAMSEY,DALLAS
USHER HACKER,FRANK ANTHONY,FRANK SIMMONS,KIM
USHER MCCUSKER,ED REINHARDT,DAVID WITTMAN,RICK
USHER KRICK,JASON WALSTON,PAT
February 3rd & 4th  2018





Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER GRAY,HEAVEN BOLTON,ABI LYONS,OLIVER
ALTAR SERVER CHAMPAGNE,ALLIE BOLTON,ANDREW LYONS,MARY MICHAEL
ALTAR SERVER ALEXANDER,JONAH PIGOTT,SAMANTHA
ALTAR SERVER KEEGAN,JOSEPH MANNING,ANNA LEE
CAPT. & SACRISTAN ROBINSON,CHERYL WATSON,DENNIS BOYD,JAY
EXTRAORDINARY MINISTER HOWELL,LUCY BOLTON,MARGIE NELSON,CHUCK
EXTRAORDINARY MINISTER GRAY,MONIQUE KLOUZAL,TOM NELSON,PAM
EXTRAORDINARY MINISTER ALLISON,MARY BETH SMITH,LINDA HOLDEN,NICK
EXTRAORDINARY MINISTER WELCH,MARY SULLIVAN,MONICA HOLDEN,MAILA
EXTRAORDINARY MINISTER DOHM,NELL MILLS,BETTY CHAPPELL,CELESTINE
EXTRAORDINARY MINISTER BOYD,MARYBETH
EXTRAORDINARY MINISTER BAKER,JANE
LECTOR GUNKEL,BILL BOLTON,PATRICK DUNAWAY,DANNY
LECTOR MARECKI,CHESTER ALEXANDER,JAMES DUNAWAY,JO
USHER SARUBIN,HEIDE GLASSEN,A.J. SCHOCK,J
USHER MYERS,NORA DIONNE,DILLAN WALSH,BRYSON
USHER SUMMERSON,SHARI POCASE,PAUL MCLEAN,CAROL
USHER HEALY,EMERSON VOLUNTEER
February 10th & 11th  2018





Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VO,SARAH ROMANOS,JOHN WAKEFIELD,SLOANE
ALTAR SERVER ROWE,MORGAN KRICK,EMMA DOMINGO,JOHN
ALTAR SERVER QUIATSON,JERRARD DYESS,MICHAEL
ALTAR SERVER GRIFFITH,JACKSON YEAKEL,BEN
CAPT. & SACRISTAN VO,KIM CHAPMAN,LORRAINE TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER WILSON,ELVIA FARMER,DEBORAH WAKEFIELD,VICKI
EXTRAORDINARY MINISTER TOMLINSON,TERRI DARRING,JERRY ADAMS,JUDY
EXTRAORDINARY MINISTER TOMLINSON,VINCENT DARRING,DOLORES SERGEANT,LAURA
EXTRAORDINARY MINISTER GILMORE,THERESE WETTER,ALEXANDRA COLLINS,CHERYL
EXTRAORDINARY MINISTER GILMORE,LONNIE GARRAWAY,JAY CULP,MARY
EXTRAORDINARY MINISTER WALSTON,LAUREN
EXTRAORDINARY MINISTER MANNING,RICARDA
LECTOR PENNINGTON,MARY JANE LICARI,AIDAN PICCINI,DANTE
LECTOR DEAN,SUSAN LERSCH,MICHELE CRENSHAW, JENNIFER
USHER GARRONE,PETE RIGBY,RUSSELL WAKEFIELD,BILL
USHER RICHIE,CHRISTINA HAINES,JIM LYONS,TINA
USHER VOLUNTEER HAINES,LISA WALSTON,PAT
USHER RAJTEROWSKI,TAD WITTMAN,RICK
February 17th & 18th  2018





Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VOLUNTEER O’HARA,RYAN PICARELLA,JOSHUA
ALTAR SERVER GRAY,HEAVEN LEYBLE,JERIEL MARTINEZ,VIOLETTE
ALTAR SERVER VALENZUELA,JAREN MARTINEZ,JORGE
ALTAR SERVER BEAN,JACK MANNING,ANNA LEE
CAPT. & SACRISTAN WALDRON,PAT GLASSEN,A.J. BOYD,JAY
EXTRAORDINARY MINISTER CRANE,SANDRA WILLIAMS,CHERYL GALE,MARTA
EXTRAORDINARY MINISTER GRAY,MONIQUE WAGNER,JOE REID,SLADE
EXTRAORDINARY MINISTER HOLDERFIELD,BRENDA MCADAM,NICOLE RIORDAN,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER JAET,JOYCE SACRAMONA,MAUREEN YARBROUGH,SUSIE
EXTRAORDINARY MINISTER HAAS,MICHELLE O’HARA,NINA BAKER,JANE
EXTRAORDINARY MINISTER WALSH,VAN
EXTRAORDINARY MINISTER CHAPPELL,CELESTINE
LECTOR ROBERTS,KATHRYN KOON-MAGNIN,SARAH LARKIN,LESLIE
LECTOR MURRAY,JAN O’ROURKE,JOHN RETTIG,EILEEN
USHER MCCUSKER,ED BAKER,TERRI SIMMONS,KIM
USHER HACKER,FRANK RICHIE,CHRISTINA RAMSEY,DALLAS
USHER MYERS,NORA HOLT,BERNIE MCLEAN,CAROL
USHER STAFFORD,ROBIN WALSH,BRYSON
February 24th & 25th  2018





Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER NENO,SAMMIE HEALY,BRIANNA PURDY,VICTORIA
ALTAR SERVER NENO,SOPHIE HEALY,EMERSON PURDY,SPENCER
ALTAR SERVER HOANG,HUGH DEARMAN,GABRIEL
ALTAR SERVER HOANG,HAILEY DEARMAN,CALLIE
CAPT. & SACRISTAN BRANDENBURG,BARBARA TRAN,FRANCIS TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER BLACKWELL,RUBY STEVENS,HOPE GAPUD,STEPHANIE
EXTRAORDINARY MINISTER TOMINO,MICHELLE STEVENS,PHILIP HOLDEN,MAILA
EXTRAORDINARY MINISTER PUKAC,JUDY WHITE,MARIA HOLDEN,NICK
EXTRAORDINARY MINISTER PUKAC,RON CHAPMAN,ALEX NELSON,PAM
EXTRAORDINARY MINISTER MARECKI,FRANCES HARRELL,LISA NELSON,CHUCK
EXTRAORDINARY MINISTER DUNAWAY,DANNY
EXTRAORDINARY MINISTER DUNAWAY,JO
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY ALEKSANDROVA,KARINA HOLIFIELD,DONNA
LECTOR MARECKI,CHESTER REINHARDT,BECCA GAPUD,ALBERT
USHER TOMINO,DONALD KRICK,JASON SCHOCK,J
USHER SUMMERSON,SHARI REINHARDT,DAVID WITTMAN,RICK
USHER SARUBIN,HEIDE MILLER,KEITH WALSTON,PAT
USHER MILLER,DAKOTA VOLUNTEER
March 3rd & 4th  2018





Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER CHAMPAGNE,ALLIE NAMENIUK,SAM HANTOUCHE,DAVID
ALTAR SERVER GRAY,HEAVEN NAMENIUK,ZACH HANTOUCHE,JOSEPH
ALTAR SERVER SANGILAN,LOUIE PIGOTT,SAMANTHA
ALTAR SERVER KEEGAN,JOSEPH YEAKEL,BEN
CAPT. & SACRISTAN ROBINSON,CHERYL ANTHONY,MARY WAKEFIELD,VICKI
EXTRAORDINARY MINISTER GARRIZ,ANGIE POCASE,BARBARA MANNING,RICARDA
EXTRAORDINARY MINISTER FLEEK,BLU NAMENIUK,RICK WALSTON,LAUREN
EXTRAORDINARY MINISTER PRISCO,TONY POCASE,PAUL CULP,MARY
EXTRAORDINARY MINISTER BLAIS,SHEILA SANGILAN,MARIA COLLINS,CHERYL
EXTRAORDINARY MINISTER BLAIS,PAUL KARAMOVIC,TIFFANY SERGEANT,LAURA
EXTRAORDINARY MINISTER ADAMS,JUDY
EXTRAORDINARY MINISTER CHAPPELL,CELESTINE
LECTOR HOLDERFIELD,BRENDA REYNOLDS,SALLY ORTIZ,TONI
LECTOR WELCH,MARY GLASSEN,A.J. CRENSHAW,JENNIFER
USHER GILMORE,LONNIE ANTHONY,FRANK WALSH,BRYSON
USHER GILMORE,THERESE SMITHERMAN,MIKE MCLEAN,CAROL
USHER MYERS,NORA DIONNE,DILLAN RAMSEY,DALLAS
USHER RAJTEROWSKI,TAD SIMMONS,KIM
March 10th & 11th  2018





Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VO,SARAH ALEXANDER,JONAH LYONS,MARY MICHAEL
ALTAR SERVER ROWE,MORGAN GRIFFITH,JACKSON HEAD,ARIANA
ALTAR SERVER QUIATSON,JERRARD LYONS,OLIVER
ALTAR SERVER KRICK,EMMA DYESS,MICHAEL
CAPT. & SACRISTAN VO,KIM HOLUB,DIANE DUNAWAY,JO
EXTRAORDINARY MINISTER PINEDA,LOU STANLEY,DEE ANN DUNAWAY,DANNY
EXTRAORDINARY MINISTER RENEMAN,ANNE NEIDHARDT,JULIE YARBROUGH,SUSIE
EXTRAORDINARY MINISTER RENEMAN,JERRY WATSON,DENNIS RIORDAN,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER JOHNSON,LYNN MILLS,BETTY REID,SLADE
EXTRAORDINARY MINISTER MCLAUGHLIN,KAY SULLIVAN,MONICA TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER NELSON,CHUCK
EXTRAORDINARY MINISTER NELSON,PAM
LECTOR GUNKEL,BILL ALEXANDER,JAMES HESLEY-HEAD,BOBBIE
LECTOR DEAN,SUSAN LICARI,AIDAN BAKER,JANE
USHER GARRONE,PETE STAFFORD,ROBIN LYONS,TINA
USHER HACKER,FRANK HOLT,BERNIE WALSTON,PAT
USHER MCCUSKER,ED RIGBY,RUSSELL WITTMAN,RICK
USHER BAKER,TERRI SCHOCK,J
March 17th & 18th  2018





Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER ROWE,MORGAN ROMANOS,JOHN DOMINGO,JOHN
ALTAR SERVER GLASSEN,A.J. BEAN,JACK WAKEFIELD,SLOANE
ALTAR SERVER VALENZUELA,JAREN MANNING,ANNA LEE
ALTAR SERVER LEYBLE,JERIEL YEAKEL,BEN
CAPT. & SACRISTAN TOMLINSON,VINCENT TRAN,FRANCIS GALE,MARTA
EXTRAORDINARY MINISTER DOHM,NELL SMITH,LINDA BOYD,MARYBETH
EXTRAORDINARY MINISTER ALLISON,MARY BETH KLOUZAL,TOM WAKEFIELD,VICKI
EXTRAORDINARY MINISTER HOWELL,LUCY CHAPMAN,LORRAINE HOLDEN,NICK
EXTRAORDINARY MINISTER HALE,DOLORES CHAPMAN,ALEX HOLDEN,MAILA
EXTRAORDINARY MINISTER FAGGARD,KATHY GARRAWAY,JAY CHAPPELL,CELESTINE
EXTRAORDINARY MINISTER COLLINS,CHERYL
EXTRAORDINARY MINISTER CULP,MARY
LECTOR PENNINGTON,MARY JANE HAINES,JIM HOLIFIELD, DONNA
LECTOR ROBERTS,KATHRYN O’ROURKE,JOHN PICCINI,DANTE
USHER MURRAY,JAN HAINES,LISA WAKEFIELD,BILL
USHER SARUBIN,HEIDE RICHIE,CHRISTINA BOYD,JAY
USHER SUMMERSON,SHARI KRICK,JASON SIMMONS,KIM
USHER HEALY,EMERSON RAMSEY,DALLAS
March 24th & 25th  2018






Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER NENO,SOPHIE HOANG,HAILEY WALSH,ALLIE
ALTAR SERVER NENO,SAMMIE HOANG,HUGH WALSH,CONNOR
ALTAR SERVER KEEGAN,JOSEPH MARTINEZ,JORGE
ALTAR SERVER KRICK,EMMA MARTINEZ,VIOLETTE
CAPT. & SACRISTAN ROBINSON,CHERYL STAFFORD,ROBIN WALSH,AMY
EXTRAORDINARY MINISTER NENO,PATRICIA WETTER,ALEXANDRA WALSH,VAN
EXTRAORDINARY MINISTER WALDRON,PAT DARRING,DOLORES GAPUD,STEPHANIE
EXTRAORDINARY MINISTER JAET,JOYCE DARRING,JERRY RIORDAN,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER COOLEY,CAROL FARMER,DEBORAH YARBROUGH,SUSIE
EXTRAORDINARY MINISTER CRANE,SANDRA HAAS,MICHELLE WALSTON,LAUREN
EXTRAORDINARY MINISTER MANNING,RICARDA
EXTRAORDINARY MINISTER TOTH,HANK
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY KOON-MAGNIN,SARAH ADAMS,JUDY
LECTOR GUNKEL,BILL REINHARDT,BECCA SERGEANT,LAURA
USHER MYERS,NORA MILLER,DAKOTA MCLEAN,CAROL
USHER GILMORE,THERESE MILLER,KEITH WALSH,BRYSON
USHER GILMORE,LONNIE REINHARDT,DAVID SCHOCK,J
USHER RAJTEROWSKI,TAD WITTMAN,RICK