APRIL 7th & 8th

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN MURRAY,JAN ANTHONY,MARY WAKEFIELD,VICKI
COMMUNION BRANDENBURG,BARBARA POCASE,PAUL PICCINI,KELLY
MARECKI,FRANCES SACRAMONA,MAUREEN NELSON,PAM
TOMINO,MICHELLE MCADAM,NICOLE NELSON,CHUCK
BLACKWELL,RUBY WAGNER,JOE DUNAWAY,DANNY
WELCH,MARY WILLIAMS,CHERYL DUNAWAY,JO
REID,SLADE
BAKER,JANE
LECTOR MARECKI,CHESTER ALEKSANDROVA,KARINA YARBROUGH,SUSIE
HOLDERFIELD,BRENDA HARRELL,LISA RETTIG,EILEEN
ALTAR SERVER VOLUNTEER HEALY,BRIANNA HANTOUCHE,JOSEPH
ROWE,MORGAN HEALY,EMERSON HANTOUCHE,DAVID
QUIATSON,JERRARD HEAD,ARIANA
GRIFFITH,JACKSON WAKEFIELD,SLOANE
USHER TOMINO,DONALD DIONNE,DILLAN RAMSEY,DALLAS
MCCUSKER,ED RICHIE,CHRISTINA SIMMONS,KIM
HACKER,FRANK ANTHONY,FRANK WAKEFIELD,BILL
REYNOLDS,SALLY WITTMAN,RICK

APRIL 14th & 15th

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN ROBINSON,CHERYL HOLUB,DIANE TOTH,HANK
COMMUNION BLAIS,PAUL WHITE,MARIA CULP,MARY
BLAIS,SHEILA STEVENS,PHILIP COLLINS,CHERYL
PRISCO,TONY STEVENS,HOPE CHAPPELL,CELESTINE
HAAS,MICHELLE KARAMOVIC,TIFFANY HOLDEN,MAILA
GARRIZ,ANGIE SANGILAN,MARIA HOLDEN,NICK
GALE,MARTA
BOYD,MARYBETH
LECTOR GARRONE,PETE LERSCH,MICHELE HESLEY-HEAD,BOBBIE
DEAN,SUSAN LICARI,AIDAN BOYD,JAY
ALTAR SERVER CHAMPAGNE,ALLIE O’HARA,RYAN DEARMAN,CALLIE
VOLUNTEER SANGILAN,LOUIE DEARMAN,GABRIEL
LEYBLE,JERIEL PIGOTT,SAMANTHA
VALENZUELA,JAREN MANNING,ANNA LEE
USHER SUMMERSON,SHARI BAKER,TERRI SCHOCK,J
SARUBIN,HEIDE RIGBY,RUSSELL WALSH,BRYSON
VOLUNTEER HOLT,BERNIE MCLEAN,CAROL
GLASSEN,A.J. VOLUNTEER

APRIL 21st & 22nd

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN WALDRON,PAT TRAN,FRANCIS DUNAWAY,DANNY
COMMUNION TOMLINSON,TERRI SMITHERMAN,MIKE WALSTON,LAUREN
TOMLINSON,VINCENT NAMENIUK,RICK SERGEANT,LAURA
NENO,PATRICIA POCASE,BARBARA DUNAWAY,JO
JOHNSON,LYNN SULLIVAN,MONICA RIORDAN,KELLY
PINEDA,LOU MILLS,BETTY YARBROUGH,SUSIE
BAKER,JANE
REID,SLADE
LECTOR PENNINGTON,MARY JANE ALEXANDER,JAMES LARKIN,LESLIE
ROBERTS,KATHRYN HARRELL,LISA ADAMS,JUDY
ALTAR SERVER NENO,SAMMIE NAMENIUK,ZACH LYONS,OLIVER
NENO,SOPHIE NAMENIUK,SAM LYONS,MARY MICHAEL
ALEXANDER,JONAH YEAKEL,BEN
BEAN,JACK DOMINGO,JOHN
USHER GILMORE,LONNIE HAINES,JIM WITTMAN,RICK
GILMORE,THERESE HAINES,LISA SIMMONS,KIM
MYERS,NORA STAFFORD,ROBIN RAMSEY,DALLAS
RAJTEROWSKI,TAD VOLUNTEER

APRIL 28th & 29th

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN BRANDENBURG,BARBARA CHAPMAN,LORRAINE BOYD,JAY
COMMUNION MCLAUGHLIN,KAY NEIDHARDT,JULIE MANNING,RICARDA
RENEMAN,JERRY STANLEY,DEE ANN WALSH,AMY
RENEMAN,ANNE MILLER,KEITH PICCINI,KELLY
FAGGARD,KATHY CHAPMAN,ALEX TOTH,HANK
GRAY,MONIQUE KLOUZAL,TOM BOYD,MARYBETH
WALSH,VAN
GALE,MARTA
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY O’ROURKE,JOHN PICCINI,DANTE
GUNKEL,BILL REINHARDT,BECCA HOLIFIELD,DONNA
ALTAR SERVER GLASSEN,A.J. KEEGAN,JOSEPH MARTINEZ,VIOLETTE
GRAY,HEAVEN HOANG,HUGH MARTINEZ,JORGE
HOANG,HAILEY WALSH,CONNOR
GRIFFITH,JACKSON WALSH,ALLIE
USHER MURRAY,JAN REINHARDT,DAVID MCLEAN,CAROL
HACKER,FRANK BAKER,TERRI WALSH,BRYSON
RICHIE,CHRISTINA MILLER,DAKOTA SCHOCK,J
REYNOLDS,SALLY VOLUNTEER

MAY 5th & 6th

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN ROBINSON,CHERYL ANTHONY,MARY WAKEFIELD,VICKI
COMMUNION DOHM,NELL BOLTON,MARGIE ADAMS,JUDY
COOLEY,CAROL SMITH,LINDA NELSON,CHUCK
HOLDERFIELD,BRENDA HAAS,MICHELLE NELSON,PAM
BLACKWELL,RUBY FARMER,DEBORAH HOLDEN,NICK
TOMINO,MICHELLE WETTER,ALEXANDRA HOLDEN,MAILA
CHAPPELL,CELESTINE
COLLINS,CHERYL
LECTOR WELCH,MARY BOLTON,PATRICK DUNAWAY,JO
DEAN,SUSAN KOON-MAGNIN,SARAH DUNAWAY,DANNY
ALTAR SERVER CHAMPAGNE,ALLIE BOLTON,ABI PICARELLA,JOSHUA
VOLUNTEER BOLTON,ANDREW WAKEFIELD,SLOANE
ROMANOS,JOHN DEARMAN,GABRIEL
QUIATSON,JERRARD DEARMAN,CALLIE
USHER TOMINO,DONALD ANTHONY,FRANK WAKEFIELD,BILL
SARUBIN,HEIDE POCASE,PAUL RAMSEY,DALLAS
SUMMERSON,SHARI DIONNE,DILLAN SIMMONS,KIM
HEALY,EMERSON WITTMAN,RICK

MAY 12th & 13th

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN WALDRON,PAT HOLUB,DIANE TOTH,HANK
COMMUNION ALLISON,MARY BETH STEVENS,PHILIP CULP,MARY
CRANE,SANDRA STEVENS,HOPE REID,SLADE
NENO,PATRICIA HARRELL,LISA BAKER,JANE
MARECKI,FRANCES WILLIAMS,CHERYL YARBROUGH,SUSIE
GARRIZ,ANGIE WAGNER,JOE RIORDAN,KELLY
SERGEANT,LAURA
WALSTON,LAUREN
LECTOR MARECKI,CHESTER LICARI,AIDAN ORTIZ,TONI
GLASSEN,A.J. LERSCH,MICHELE ORTIZ,JUAN
ALTAR SERVER NENO,SAMMIE VALENZUELA,JAREN MANNING,ANNA LEE
NENO,SOPHIE LEYBLE,JERIEL PIGOTT,SAMANTHA
O’HARA,RYAN HANTOUCHE,DAVID
BEAN,JACK HANTOUCHE,JOSEPH
USHER GARRONE,PETE HOLT,BERNIE SCHOCK,J
MYERS,NORA RIGBY,RUSSELL WALSH,BRYSON
RICHIE,CHRISTINA BAKER,TERRI MCLEAN,CAROL
RAJTEROWSKI,TAD VOLUNTEER

MAY 19th & 20th

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN TOMLINSON,VINCENT STAFFORD,ROBIN GALE,MARTA
COMMUNION WILSON,ELVIA MCADAM,NICOLE BOYD,MARYBETH
FLEEK,BLU SACRAMONA,MAUREEN PICCINI,KELLY
BLAIS,SHEILA SANGILAN,MARIA MANNING,RICARDA
BLAIS,PAUL KARAMOVIC,TIFFANY COLLINS,CHERYL
GILMORE,THERESE WHITE,MARIA CHAPPELL,CELESTINE
HOLDEN,MAILA
HOLDEN,NICK
LECTOR ROBERTS,KATHRYN HAINES,JIM RETTIG,EILEEN
MURRAY,JAN REYNOLDS,SALLY HESLEY-HEAD,BOBBIE
ALTAR SERVER ROWE,MORGAN HEALY,BRIANNA PICARELLA,JOSHUA
VOLUNTEER HEALY,EMERSON HEAD,ARIANA
SANGILAN,LOUIE DOMINGO,JOHN
GRIFFITH,JACKSON YEAKEL,BEN
USHER MCCUSKER,ED HAINES,LISA BOYD,JAY
GILMORE,LONNIE DIONNE,DILLAN WITTMAN,RICK
HACKER,FRANK SMITHERMAN,MIKE SIMMONS,KIM
RICHIE,CHRISTINA RAMSEY,DALLAS

MAY 26th & 27th

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN ROBINSON,CHERYL TRAN,FRANCIS DUNAWAY,JO
COMMUNION PRISCO,TONY ALEKSANDROVA,KARINA DUNAWAY,DANNY
PINEDA,LOU O’HARA,NINA NELSON,PAM
JOHNSON,LYNN STEVENS,HOPE NELSON,CHUCK
BRANDENBURG,BARBARA STEVENS,PHILIP ADAMS,JUDY
HALE,DOLORES MILLS,BETTY TOTH,HANK
WALSTON,LAUREN
SERGEANT,LAURA
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY ALEXANDER,JAMES LARKIN,LESLIE
GUNKEL,BILL REINHARDT,BECCA HOLIFIELD,DONNA
ALTAR SERVER GLASSEN,A.J. ALEXANDER,JONAH LYONS,MARY MICHAEL
VOLUNTEER HOANG,HAILEY LYONS,OLIVER
HOANG,HUGH MARTINEZ,JORGE
KEEGAN,JOSEPH MARTINEZ,VIOLETTE
USHER SUMMERSON,SHARI MILLER,DAKOTA MCLEAN,CAROL
SARUBIN,HEIDE MILLER,KEITH WALSH,BRYSON
MYERS,NORA REINHARDT,DAVID SCHOCK,J
RAJTEROWSKI,TAD VOLUNTEER

JUNE 2nd & 3rd

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN VO,KIM ANTHONY,MARY WALSH,AMY
COMMUNION RENEMAN,ANNE WATSON,DENNIS WALSH,VAN
HOWELL,LUCY SULLIVAN,MONICA RIORDAN,KELLY
GRAY,MONIQUE WILLIAMS,CHERYL BAKER,JANE
TOMLINSON,TERRI SMITHERMAN,MIKE REID,SLADE
TOMLINSON,VINCENT KLOUZAL,TOM CULP,MARY
HOLDEN,NICK
HOLDEN,MAILA
LECTOR PENNINGTON,MARY JANE O’ROURKE,JOHN PICCINI,DANTE
DEAN,SUSAN KOON-MAGNIN,SARAH YARBROUGH,SUSIE
ALTAR SERVER VO,SARAH QUIATSON,JERRARD DYESS,MICHAEL
GRAY,HEAVEN BEAN,JACK WALSH,ALLIE
O’HARA,RYAN WALSH,CONNOR
LEYBLE,JERIEL PIGOTT,SAMANTHA
USHER HACKER,FRANK ANTHONY,FRANK LYONS,TINA
GILMORE,LONNIE RICHIE,CHRISTINA RAMSEY,DALLAS
GILMORE,THERESE RIGBY,RUSSELL SIMMONS,KIM
HOLT,BERNIE WITTMAN,RICK

JUNE 9th & 10th

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN WALDRON,PAT HOLUB,DIANE TOTH,HANK
COMMUNION FAGGARD,KATHY CHAPMAN,LORRAINE WAKEFIELD,VICKI
MCLAUGHLIN,KAY CHAPMAN,ALEX CHAPPELL,CELESTINE
NENO,PATRICIA GARRAWAY,JAY COLLINS,CHERYL
BLACKWELL,RUBY STANLEY,DEE ANN PICCINI,KELLY
WELCH,MARY NEIDHARDT,JULIE BOYD,MARYBETH
SERGEANT,LAURA
WALSTON,LAUREN
LECTOR HOLDERFIELD,BRENDA LERSCH,MICHELE ORTIZ,TONI
GARRONE,PETE LICARI,AIDAN ORTIZ,JUAN
ALTAR SERVER NENO,SAMMIE ROMANOS,JOHN WAKEFIELD,SLOANE
NENO,SOPHIE VALENZUELA,JAREN DEARMAN,CALLIE
GRIFFITH,JACKSON DEARMAN,GABRIEL
KEEGAN,JOSEPH YEAKEL,BEN
USHER TOMINO,DONALD RAJTEROWSKI,TAD WAKEFIELD,BILL
MCCUSKER,ED POCASE,PAUL SCHOCK,J
MYERS,NORA DIONNE,DILLAN WALSH,BRYSON
REYNOLDS,SALLY MCLEAN,CAROL

JUNE 16th & 17th

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN ROBINSON,CHERYL GLASSEN,A.J. BOYD,JAY
COMMUNION RENEMAN,JERRY WETTER,ALEXANDRA GALE,MARTA
RENEMAN,ANNE HAAS,MICHELLE DUNAWAY,DANNY
VO,KIM SMITH,LINDA NELSON,CHUCK
GARRIZ,ANGIE WAGNER,JOE DUNAWAY,JO
MARECKI,FRANCES WILLIAMS,CHERYL NELSON,PAM
HOLDEN,MAILA
HOLDEN,NICK
LECTOR MARECKI,CHESTER HARRELL,LISA ADAMS,JUDY
ROBERTS,KATHRYN ALEXANDER,JAMES HESLEY-HEAD,BOBBIE
ALTAR SERVER GRAY,HEAVEN HEALY,BRIANNA HANTOUCHE,DAVID
VO,SARAH HOANG,HUGH HANTOUCHE,JOSEPH
HOANG,HAILEY DOMINGO,JOHN
ALEXANDER,JONAH HEAD,ARIANA
USHER SARUBIN,HEIDE HAINES,JIM WITTMAN,RICK
SUMMERSON,SHARI HAINES,LISA SIMMONS,KIM
HACKER,FRANK STAFFORD,ROBIN RAMSEY,DALLAS
HEALY,EMERSON VOLUNTEER

JUNE 23rd & 24th

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN BRANDENBURG,BARBARA WATSON,DENNIS TOTH,HANK
COMMUNION NENO,PATRICIA MCADAM,NICOLE CULP,MARY
CRANE,SANDRA DARRING,JERRY REID,SLADE
ALLISON,MARY BETH WHITE,MARIA BAKER,JANE
BLAIS,PAUL KARAMOVIC,TIFFANY YARBROUGH,SUSIE
BLAIS,SHEILA SANGILAN,MARIA RIORDAN,KELLY
RETTIG,EILEEN
WALSTON,LAUREN
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY REINHARDT,BECCA SERGEANT,LAURA
GUNKEL,BILL TRAN,FRANCIS HOLIFIELD,DONNA
ALTAR SERVER NENO,SAMMIE SANGILAN,LOUIE PICARELLA,JOSHUA
NENO,SOPHIE LEYBLE,JERIEL MARTINEZ,VIOLETTE
O’HARA,RYAN MARTINEZ,JORGE
BEAN,JACK PIGOTT,SAMANTHA
USHER GILMORE,THERESE RAJTEROWSKI,TAD MCLEAN,CAROL
GILMORE,LONNIE REINHARDT,DAVID WALSH,BRYSON
MYERS,NORA MILLER,KEITH SCHOCK,J
MILLER,DAKOTA VOLUNTEER

JUNE 30th & JULY 1st

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
CAPT. & SACRISTAN TOMLINSON,VINCENT ANTHONY,MARY DUNAWAY,JO
COMMUNION COOLEY,CAROL FARMER,DEBORAH BOYD,MARYBETH
FLEEK,BLU BOLTON,MARGIE PICCINI,KELLY
HALE,DOLORES SACRAMONA,MAUREEN COLLINS,CHERYL
JOHNSON,LYNN MILLS,BETTY CHAPPELL,CELESTINE
PINEDA,LOU O’HARA,NINA HOLDEN,NICK
HOLDEN,MAILA
DUNAWAY,DANNY
LECTOR PENNINGTON,MARY JANE BOLTON,PATRICK LARKIN,LESLIE
DEAN,SUSAN ALEKSANDROVA,KARINA ADAMS,JUDY
ALTAR SERVER GLASSEN,A.J. BOLTON,ABI LYONS,OLIVER
ROWE,MORGAN BOLTON,ANDREW LYONS,MARY MICHAEL
QUIATSON,JERRARD DYESS,MICHAEL
KEEGAN,JOSEPH YEAKEL,BEN
USHER MCCUSKER,ED HOLT,BERNIE LYONS,TINA
RICHIE,CHRISTINA RIGBY,RUSSELL RAMSEY,DALLAS
HACKER,FRANK BAKER,TERRI SIMMONS,KIM
ANTHONY,FRANK WITTMAN,RICK

 

JULY 7 & 8

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER CHAMPAGNE,ALLIE VALENZUELA,JAREN PURDY,SPENCER
ALTAR SERVER VOLUNTEER ROMANOS,JOHN PURDY,VICTORIA
ALTAR SERVER HOANG,HAILEY DEARMAN,GABRIEL
ALTAR SERVER HOANG,HUGH DEARMAN,CALLIE
CAPT. & SACRISTAN BRANDENBURG,BARBARA CHAPMAN,LORRAINE TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER NECAISE,JIMMY BALDY,MAUREEN ARMSTRONG,DAVID
EXTRAORDINARY MINISTER NECAISE,YVONNE WILLIAMS,JOHN ARMSTRONG,MISCHA
EXTRAORDINARY MINISTER WELCH,RON KRICK,LACI PERRY,MICHAEL
EXTRAORDINARY MINISTER HOLDERFIELD,BRENDA MAGNIN,JACOB STRICKLAND,MICHAEL
EXTRAORDINARY MINISTER WELCH,MARY NELSON,LARRY MCCALL,MELINDA
EXTRAORDINARY MINISTER WALSTON,LAUREN
EXTRAORDINARY MINISTER RIORDAN,KELLY
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY KOON-MAGNIN,SARAH PICCINI,DANTE
LECTOR MARECKI,CHESTER O’ROURKE,JOHN YARBROUGH,SUSIE
USHER GARRIZ,CHRIS REYNOLDS,SALLY SCHOCK,J
USHER TOMINO,DONALD DIONNE,DILLAN WALSH,BRYSON
USHER SUMMERSON,SHARI POCASE,PAUL MCLEAN,CAROL
USHER HEALY,EMERSON VOLUNTEER

JULY 14 & 15

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VOLUNTEER VOLUNTEER HANTOUCHE,DAVID
ALTAR SERVER VOLUNTEER BEAN,JACK HANTOUCHE,JOSEPH
ALTAR SERVER QUIATSON,JERRARD DOMINGO,JOHN
ALTAR SERVER VOLUNTEER DYESS,MICHAEL
CAPT. & SACRISTAN TOMLINSON,VINCENT STAFFORD,ROBIN DUNAWAY,JO
EXTRAORDINARY MINISTER PINEDA,LOU STANLEY,DEE ANN HUNTER,JACQUELINE
EXTRAORDINARY MINISTER TOMLINSON,TERRI GARRAWAY,JAY NELSON,PAM
EXTRAORDINARY MINISTER HOWELL,LUCY RAJTEROWSKI,LAVERNE NELSON,CHUCK
EXTRAORDINARY MINISTER BLACKWELL,RUBY STEWART,FRANCES DUNAWAY,DANNY
EXTRAORDINARY MINISTER MCLAUGHLIN,KAY POCASE,BARBARA GALE,MARTA
EXTRAORDINARY MINISTER BAKER,JANE
EXTRAORDINARY MINISTER REID,SLADE
LECTOR ROBERTS,KATHRYN LICARI,AIDAN ORTIZ,TONI
LECTOR GUNKEL,BILL LERSCH,MICHELE ORTIZ,JUAN
USHER GARRONE,PETE RAJTEROWSKI,TAD WITTMAN,RICK
USHER SARUBIN,HEIDE HAINES,LISA SIMMONS,KIM
USHER VOLUNTEER HAINES,JIM RAMSEY,DALLAS
USHER REINHARDT,DAVID VOLUNTEER

JULY 21 & 22

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER ROWE,MORGAN ALEXANDER,JONAH WALSH,CONNOR
ALTAR SERVER VOLUNTEER HOANG,HUGH WALSH,ALLIE
ALTAR SERVER HOANG,HAILEY HEAD,ARIANA
ALTAR SERVER VALENZUELA,JAREN YEAKEL,BEN
CAPT. & SACRISTAN BRANDENBURG,BARBARA WATSON,DENNIS WALSH,AMY
EXTRAORDINARY MINISTER ROWE,JENNIFER HAAS,MICHELLE TIDWELL,CATHY
EXTRAORDINARY MINISTER FAGGARD,KATHY KARAMOVIC,TIFFANY WALSH,VAN
EXTRAORDINARY MINISTER GARRIZ,ANGIE STEVENS,PHILIP CULP,MARY
EXTRAORDINARY MINISTER GILMORE,THERESE STEVENS,HOPE HOLDEN,MAILA
EXTRAORDINARY MINISTER GILMORE,LONNIE KLOUZAL,TOM HOLDEN,NICK
EXTRAORDINARY MINISTER CHAPPELL,CELESTINE
EXTRAORDINARY MINISTER COLLINS,CHERYL
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY ALEXANDER,JAMES HESLEY-HEAD,BOBBIE
LECTOR MARECKI,CHESTER HARRELL,LISA HOLIFIELD,DONNA
USHER TOMINO,DONALD GLASSEN,A.J. WALSH,BRYSON
USHER HACKER,FRANK RICHIE,CHRISTINA SCHOCK,J
USHER MCCUSKER,ED BAKER,TERRI VOLUNTEER
USHER RIGBY,RUSSELL VOLUNTEER

JULY 28 & 29

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER GRAY,HEAVEN HEALY,BRIANNA MARTINEZ,JORGE
ALTAR SERVER VOLUNTEER HEALY,EMERSON MARTINEZ,VIOLETTE
ALTAR SERVER ROMANOS,JOHN PICARELLA,JOSHUA
ALTAR SERVER KEEGAN,JOSEPH PIGOTT,SAMANTHA
CAPT. & SACRISTAN TOMLINSON,VINCENT ANTHONY,MARY GALE,MARTA
EXTRAORDINARY MINISTER GRAY,MONIQUE POCASE,PAUL BOYD,MARYBETH
EXTRAORDINARY MINISTER RENEMAN,ANNE SULLIVAN,MONICA RIORDAN,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER RENEMAN,JERRY NEIDHARDT,JULIE TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER BLAIS,SHEILA KEEGAN,JUDY WALSTON,LAUREN
EXTRAORDINARY MINISTER BLAIS,PAUL KEEGAN,PETER MCCALL,MELINDA
EXTRAORDINARY MINISTER STRICKLAND,MICHAEL
EXTRAORDINARY MINISTER PERRY,MICHAEL
LECTOR PENNINGTON,MARY JANE REINHARDT,BECCA SERGEANT,LAURA
LECTOR DEAN,SUSAN ALEKSANDROVA,KARINA RETTIG,EILEEN
USHER SUMMERSON,SHARI ANTHONY,FRANK RAMSEY,DALLAS
USHER GARRIZ,CHRIS HOLT,BERNIE SIMMONS,KIM
USHER VOLUNTEER RAJTEROWSKI,TAD WITTMAN,RICK
USHER DIONNE,DILLAN VOLUNTEER

AUGUST 4 & 5

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER CHAMPAGNE,ALLIE SANGILAN,LOUIE MANNING,ANNA LEE
ALTAR SERVER VOLUNTEER BEAN,JACK DYESS,MICHAEL
ALTAR SERVER VALENZUELA,JAREN LYONS,MARY MICHAEL
ALTAR SERVER ALEXANDER,JONAH LYONS,OLIVER
CAPT. & SACRISTAN BRANDENBURG,BARBARA CHAPMAN,LORRAINE DUNAWAY,DANNY
EXTRAORDINARY MINISTER ALLISON,MARY BETH CHAPMAN,ALEX MANNING,RICARDA
EXTRAORDINARY MINISTER JOHNSON,LYNN WILLIAMS,CHERYL DUNAWAY,JO
EXTRAORDINARY MINISTER HALE,DOLORES WAGNER,JOE PICCINI,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER FLEEK,BLU SMITH,LINDA REID,SLADE
EXTRAORDINARY MINISTER COOLEY,CAROL SANGILAN,MARIA BAKER,JANE
EXTRAORDINARY MINISTER NELSON,CHUCK
EXTRAORDINARY MINISTER NELSON,PAM
LECTOR WELCH,MARY REYNOLDS,SALLY ADAMS,JUDY
LECTOR HOLDERFIELD,BRENDA HAINES,JIM LARKIN,LESLIE
USHER SARUBIN,HEIDE REINHARDT,DAVID LYONS,TINA
USHER MCCUSKER,ED SMITHERMAN,MIKE SCHOCK,J
USHER HACKER,FRANK HAINES,LISA WALSH,BRYSON
USHER STAFFORD,ROBIN VOLUNTEER

AUGUST 11 & 12

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER GRAY,HEAVEN O’HARA,RYAN DEARMAN,CALLIE
ALTAR SERVER VOLUNTEER HOANG,HAILEY DEARMAN,GABRIEL
ALTAR SERVER HOANG,HUGH PURDY,VICTORIA
ALTAR SERVER QUIATSON,JERRARD PURDY,SPENCER
CAPT. & SACRISTAN TOMLINSON,VINCENT GLASSEN,A.J. WALSH,VAN
EXTRAORDINARY MINISTER CRANE,SANDRA KARAMOVIC,TIFFANY COLLINS,CHERYL
EXTRAORDINARY MINISTER DOHM,NELL MCADAM,NICOLE CHAPPELL,CELESTINE
EXTRAORDINARY MINISTER TOMINO,MICHELLE O’HARA,NINA HOLDEN,NICK
EXTRAORDINARY MINISTER WELCH,RON MILLS,BETTY HOLDEN,MAILA
EXTRAORDINARY MINISTER PINEDA,LOU SACRAMONA,MAUREEN CULP,MARY
EXTRAORDINARY MINISTER TIDWELL,CATHY
EXTRAORDINARY MINISTER PERRY,MICHAEL
LECTOR GUNKEL,BILL KOON-MAGNIN,SARAH ORTIZ,JUAN
LECTOR ROBERTS,KATHRYN LERSCH,MICHELE ORTIZ,TONI
USHER TOMINO,DONALD RIGBY,RUSSELL WITTMAN,RICK
USHER GARRONE,PETE BAKER,TERRI SIMMONS,KIM
USHER VOLUNTEER RICHIE,CHRISTINA RAMSEY,DALLAS
USHER GARRIZ,CHRIS VOLUNTEER

AUGUST 18 & 19

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER ROWE,MORGAN NAMENIUK,SAM DOMINGO,JOHN
ALTAR SERVER VOLUNTEER NAMENIUK,ZACH HANTOUCHE,JOSEPH
ALTAR SERVER ROMANOS,JOHN HANTOUCHE,DAVID
ALTAR SERVER HEALY,BRIANNA YEAKEL,BEN
CAPT. & SACRISTAN BRANDENBURG,BARBARA WATSON,DENNIS TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER WILSON,ELVIA NAMENIUK,RICK HUNTER,JACQUELINE
EXTRAORDINARY MINISTER NECAISE,YVONNE WHITE,MARIA ARMSTRONG,MISCHA
EXTRAORDINARY MINISTER NECAISE,JIMMY FARMER,DEBORAH STRICKLAND,MICHAEL
EXTRAORDINARY MINISTER BLACKWELL,RUBY NELSON,LARRY ARMSTRONG,DAVID
EXTRAORDINARY MINISTER HOWELL,LUCY MAGNIN,JACOB WALSTON,LAUREN
EXTRAORDINARY MINISTER GALE,MARTA
EXTRAORDINARY MINISTER BOYD,MARYBETH
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY LICARI,AIDAN HOLIFIELD,DONNA
LECTOR DEAN,SUSAN HARRELL,LISA SERGEANT,LAURA
USHER GILMORE,THERESE DIONNE,DILLAN WALSH,BRYSON
USHER GILMORE,LONNIE POCASE,PAUL SCHOCK,J
USHER SUMMERSON,SHARI HOLT,BERNIE VOLUNTEER
USHER HEALY,EMERSON VOLUNTEER

AUGUST 25 & 26

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER GRAY,HEAVEN ALEXANDER,JONAH WAKEFIELD,SLOANE
ALTAR SERVER VOLUNTEER VALENZUELA,JAREN HEAD,ARIANA
ALTAR SERVER BEAN,JACK PIGOTT,SAMANTHA
ALTAR SERVER QUIATSON,JERRARD MANNING,ANNA LEE
CAPT. & SACRISTAN TOMLINSON,VINCENT STAFFORD,ROBIN WAKEFIELD,VICKI
EXTRAORDINARY MINISTER MCLAUGHLIN,KAY KRICK,LACI NELSON,PAM
EXTRAORDINARY MINISTER TOMLINSON,TERRI WILLIAMS,JOHN NELSON,CHUCK
EXTRAORDINARY MINISTER COOLEY,CAROL BALDY,MAUREEN DUNAWAY,DANNY
EXTRAORDINARY MINISTER GARRIZ,ANGIE POCASE,BARBARA DUNAWAY,JO
EXTRAORDINARY MINISTER MARECKI,FRANCES STEWART,FRANCES BAKER,JANE
EXTRAORDINARY MINISTER REID,SLADE
EXTRAORDINARY MINISTER PICCINI,KELLY
LECTOR PENNINGTON,MARY JANE ALEXANDER,JAMES PICCINI,DANTE
LECTOR MARECKI,CHESTER ALEKSANDROVA,KARINA HESLEY-HEAD,BOBBIE
USHER HACKER,FRANK HAINES,LISA WAKEFIELD,BILL
USHER MCCUSKER,ED HAINES,JIM RAMSEY,DALLAS
USHER SARUBIN,HEIDE REINHARDT,DAVID SIMMONS,KIM
USHER REYNOLDS,SALLY WITTMAN,RICK

SEPTEMBER 1 & 2

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER CHAMPAGNE,ALLIE BOLTON,ABI PICARELLA,JOSHUA
ALTAR SERVER VOLUNTEER BOLTON,ANDREW MARTINEZ,VIOLETTE
ALTAR SERVER KEEGAN,JOSEPH MARTINEZ,JORGE
ALTAR SERVER O’HARA,RYAN DYESS,MICHAEL
CAPT. & SACRISTAN MURRAY,JAN WATSON,DENNIS TOTH,HANK
EXTRAORDINARY MINISTER JAET,JOYCE BOLTON,MARGIE YARBROUGH,SUSIE
EXTRAORDINARY MINISTER PRISCO,TONY RAJTEROWSKI,LAVERNE ADAMS,JUDY
EXTRAORDINARY MINISTER FAGGARD,KATHY KEEGAN,JUDY PERRY,MICHAEL
EXTRAORDINARY MINISTER BLAIS,PAUL KEEGAN,PETER TIDWELL,CATHY
EXTRAORDINARY MINISTER BLAIS,SHEILA KLOUZAL,TOM CULP,MARY
EXTRAORDINARY MINISTER HOLDEN,MAILA
EXTRAORDINARY MINISTER HOLDEN,NICK
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY BOLTON,PATRICK RETTIG,EILEEN
LECTOR HOLDERFIELD,BRENDA REINHARDT,BECCA LARKIN,LESLIE
USHER VOLUNTEER RAJTEROWSKI,TAD MCLEAN,CAROL
USHER GARRIZ,CHRIS GLASSEN,A.J. LYONS,TINA
USHER SUMMERSON,SHARI RICHIE,CHRISTINA SCHOCK,J
USHER BAKER,TERRI WALSH,BRYSON

SEPTEMBER 8 & 9

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER VOLUNTEER NAMENIUK,SAM LYONS,OLIVER
ALTAR SERVER VOLUNTEER NAMENIUK,ZACH LYONS,MARY MICHAEL
ALTAR SERVER HEALY,BRIANNA PURDY,SPENCER
ALTAR SERVER HEALY,EMERSON PURDY,VICTORIA
CAPT. & SACRISTAN TOMLINSON,VINCENT ANTHONY,MARY WAKEFIELD,VICKI
EXTRAORDINARY MINISTER RENEMAN,JERRY STEVENS,HOPE CHAPPELL,CELESTINE
EXTRAORDINARY MINISTER RENEMAN,ANNE STEVENS,PHILIP COLLINS,CHERYL
EXTRAORDINARY MINISTER FLEEK,BLU DARRING,JERRY SERGEANT,LAURA
EXTRAORDINARY MINISTER HALE,DOLORES HAAS,MICHELLE BOYD,MARYBETH
EXTRAORDINARY MINISTER JOHNSON,LYNN ANTHONY,FRANK RIORDAN,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER WALSTON,LAUREN
EXTRAORDINARY MINISTER MCCALL,MELINDA
LECTOR GARRONE,PETE O’ROURKE,JOHN DUNAWAY,JO
LECTOR ROBERTS,KATHRYN LERSCH,MICHELE DUNAWAY,DANNY
USHER GILMORE,LONNIE RIGBY,RUSSELL WALSTON,PAT
USHER GILMORE,THERESE HOLT,BERNIE WITTMAN,RICK
USHER SARUBIN,HEIDE POCASE,PAUL SIMMONS,KIM
USHER DIONNE,DILLAN RAMSEY,DALLAS

SEPTEMBER 15 & 16

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER GRAY,HEAVEN ROMANOS,JOHN WALSH,ALLIE
ALTAR SERVER VOLUNTEER QUIATSON,JERRARD WALSH,CONNOR
ALTAR SERVER BEAN,JACK DEARMAN,GABRIEL
ALTAR SERVER VALENZUELA,JAREN DEARMAN,CALLIE
CAPT. & SACRISTAN BRANDENBURG,BARBARA STAFFORD,ROBIN WALSH,AMY
EXTRAORDINARY MINISTER GRAY,MONIQUE GARRAWAY,JAY ADAMS,JUDY
EXTRAORDINARY MINISTER ALLISON,MARY BETH STANLEY,DEE ANN STRICKLAND,MICHAEL
EXTRAORDINARY MINISTER PINEDA,LOU NEIDHARDT,JULIE GALE,MARTA
EXTRAORDINARY MINISTER WELCH,RON SULLIVAN,MONICA HUNTER,JACQUELINE
EXTRAORDINARY MINISTER TOMINO,MICHELLE SMITHERMAN,MIKE PICCINI,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER REID,SLADE
EXTRAORDINARY MINISTER BAKER,JANE
LECTOR GUNKEL,BILL KOON-MAGNIN,SARAH ORTIZ,TONI
LECTOR DEAN,SUSAN HARRELL,LISA ORTIZ,JUAN
USHER TOMINO,DONALD REYNOLDS,SALLY WALSH,BRYSON
USHER MCCUSKER,ED REINHARDT,DAVID SCHOCK,J
USHER HACKER,FRANK HAINES,JIM VOLUNTEER
USHER HAINES,LISA VOLUNTEER

SEPTEMBER 22 & 23

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER ROWE,MORGAN SANGILAN,LOUIE YEAKEL,BEN
ALTAR SERVER VOLUNTEER O’HARA,RYAN HANTOUCHE,DAVID
ALTAR SERVER NAMENIUK,SAM HANTOUCHE,JOSEPH
ALTAR SERVER NAMENIUK,ZACH DOMINGO,JOHN
CAPT. & SACRISTAN MURRAY,JAN WATSON,DENNIS WAKEFIELD,VICKI
EXTRAORDINARY MINISTER ROWE,JENNIFER CHAPMAN,LORRAINE NELSON,CHUCK
EXTRAORDINARY MINISTER DOHM,NELL CHAPMAN,ALEX DUNAWAY,JO
EXTRAORDINARY MINISTER CRANE,SANDRA SANGILAN,MARIA DUNAWAY,DANNY
EXTRAORDINARY MINISTER HOWELL,LUCY SMITH,LINDA NELSON,PAM
EXTRAORDINARY MINISTER BLACKWELL,RUBY ALEKSANDROVA,KARINA HOLDEN,NICK
EXTRAORDINARY MINISTER HOLDEN,MAILA
EXTRAORDINARY MINISTER CULP,MARY
LECTOR RYDZYNSKI,NANCY LICARI,AIDAN HOLIFIELD,DONNA
LECTOR HOLDERFIELD,BRENDA GLASSEN,A.J. PICCINI,DANTE
USHER SUMMERSON,SHARI BAKER,TERRI MCLEAN,CAROL
USHER GARRIZ,CHRIS RICHIE,CHRISTINA RAMSEY,DALLAS
USHER VOLUNTEER VOLUNTEER SIMMONS,KIM
USHER DIONNE,DILLAN WITTMAN,RICK

SEPTEMBER 29 & 30

Ministry Name SAT 5:00 PM SUN 8:30 AM SUN 11:00 AM
ALTAR SERVER GRAY,HEAVEN ALEXANDER,JONAH WAKEFIELD,SLOANE
ALTAR SERVER VOLUNTEER HEALY,BRIANNA HEAD,ARIANA
ALTAR SERVER VALENZUELA,JAREN MARTINEZ,JORGE
ALTAR SERVER BEAN,JACK MARTINEZ,VIOLETTE
CAPT. & SACRISTAN TOMLINSON,VINCENT STAFFORD,ROBIN GALE,MARTA
EXTRAORDINARY MINISTER ARMSTRONG,DAVID HARRELL,LISA TIDWELL,CATHY
EXTRAORDINARY MINISTER ARMSTRONG,MISCHA SACRAMONA,MAUREEN SERGEANT,LAURA
EXTRAORDINARY MINISTER COOLEY,CAROL MILLS,BETTY YARBROUGH,SUSIE
EXTRAORDINARY MINISTER MARECKI,FRANCES O’HARA,NINA MCCALL,MELINDA
EXTRAORDINARY MINISTER TOMLINSON,TERRI MCADAM,NICOLE CHAPPELL,CELESTINE
EXTRAORDINARY MINISTER RIORDAN,KELLY
EXTRAORDINARY MINISTER BOYD,MARYBETH
LECTOR MARECKI,CHESTER ALEXANDER,JAMES HESLEY-HEAD,BOBBIE
LECTOR WELCH,MARY REINHARDT,BECCA ADAMS,JUDY
USHER SARUBIN,HEIDE POCASE,PAUL WALSTON,PAT
USHER GILMORE,THERESE HOLT,BERNIE SCHOCK,J
USHER GILMORE,LONNIE HEALY,EMERSON WALSH,BRYSON
USHER RIGBY,RUSSELL VOLUNTEER